جراحی پارگی تاندون زانو در اصفهان

پارگی تاندون زانو و درمان آن

جراحی پارگی تاندون زانو در اصفهان و درمان پارگی تاندون زانو زیر نظر متخصص جراحی زانو در اصفهان، درمان آسیب تاندون زانو، تاندون عضله چهارسر ران، درمان تاندون کشکک زانو در اصفهان، تشخیص پارگی تاندون کشکک زانو، بهترین جراح درمان پارگی رباط صلیبی زانو در اصفهان، درمان آسیب تاندون زانو، بهترین فوق تخصص جراحی زانو در اصفهان، Rupture-the-knee-tendon
درمان آسیب تاندون زانو، تاندون عضله چهارسر ران، درمان تاندون کشکک زانو در اصفهان

 

جراحی پارگی تاندون زانو در اصفهان، اکثر افرادی که دچار پارگی کامل تاندون کشکک هستند، برای بازیابی عملکرد زانو نیاز به جراحی دارند. ترمیم جراحی شامل اتصال مجدد تاندون پاره شده به کاسه زانو است. افرادی که نیاز به جراحی دارند، اگر ترمیم بلافاصله پس از پارگی زردپی زانو انجام شود، بهتر عمل می کنند و نتایج بهتری را مشاهده می کنند.
تشخیص زود هنگام و درمان آسیب تاندون زانو بهترین نتایج را به همراه دارد. نوع درمان عمدتاً به میزان پارگی تاندون بستگی دارد. شایع ترین آسیب شامل اختلال حاد کامل تاندون همراه با اختلال عملکرد مکانیزم اکستانسور است.

بهترین جراح درمان پارگی رباط صلیبی زانو در اصفهان

در این شرایط، ترمیم جراحی پارگی تاندون زانو انتخابی است. به طور کلی، ترمیم باید در اسرع وقت پس از آسیب انجام شود تا درجه آتروفی چهار سر ران محدود شود و از هرگونه انقباضاتی که ممکن است این روش را دشوارتر کند، جلوگیری شود. در برخی شرایط، پارگی جزئی تاندون کشکک ممکن است رخ دهد. ممکن است بیمار بتواند اکستنشن فعال کامل و ارتفاع کشکک طبیعی را حفظ کند. دکتر مهدی مویدفر فوق تخصص جراحی زانو در اصفهان برای راهنمایی شما آماده پاسخگویی هستند. سوال خود را در بخش کامنت ها ثبت کنید.

بیشتر بخوانید  شکستگی مفصل و کشکک (کاسه) زانو؛ علائم و درمان با جراحی

تاندون یا زردپی چیست؟

زردپی از بافت های رشته‌ای ‌مانند به وجود آمده که ماهیچه را به استخوان متصل می‌کند و توانایی مقاومت در برابر کشش را دارد. تاندون یا زردپی نیز مانند رباط از کلاژن ساخته شده‌ و تفاوت آنها در این است که رباط استخوانی را به استخوان دیگر متصل می‌کند ولی تاندون ماهیچه را به استخوان متصل میکند. زردپی حاوی دسته هایی از رشته های موازی کلاژن است و این ساختار معمولاً ریسمان گونه و سفیدرنگ و در طول و ضخامت های متفاوت وجود دارد.

زردپی زانو

تاندون کشکک زانو (Patellar tendon) در جلوی زانو از لبه پایینی استخوان کشکک به برجستگی بالا و جلوی استخوان درشت نی متصل می‌شود. تاندون کشکک عضله های چهارسر را به سر استخوان ساق پا متصل می‌کند. این تاندون کوتاه و محکم است و وظیفه اصلی آن انتقال نیروی کششی است که از طرف تاندون عضله چهارسر ران به استخوان کشکک وارد می‌شود. با انتقال این نیرو به استخوان درشت نی، زانو به حالت صاف و مستقیم در می‌آید. همچنین این تاندون در حین دویدن و پرش نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل زانو ایفا می‌کند.

پارگی تاندون‌ زانو

پارگی تاندون یکی از آسیب های جدی زانو است. تاندون کشکک زانو ممکن است به طور کامل یا جزئی پاره شود. زمانی که تاندون کشکک زانو پاره می‌شود، نمی‌توانید پای خود را صاف کنید؛ اگر هم بتوانید آن را حرکت دهید، این حرکت بسیار محدود و ضعیف است. این عارضه معمولاً در حین انجام ورزش‌های پرشی مانند بسکتبال، فوتبال، والیبال و … که در آن ورزشکار به طور مداوم در حال تغییر جهت و جهش است و احتمال ضربه و فشار زیاد به زانو وجود دارد، اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید  علت و درمان روماتیسم مفصلی زانو (آرتریت روماتوئید)

افراد میانسالی که به انجام چنین ورزش‌ها یا فعالیت‌هایی مشغولند، بیش از جوانان در معرض پارگی تاندون زانو هستند. زانوبند در انجام حرکات سنگین برای افراد توصیه میشود

برای درمان آسیب تاندون زانو، روش های جراحی و غیرجراحی قابل انجام است که با توجه به صلاحدید متخصص جراحی زانو در اصفهان انتخاب و اعمال می‌شوند. البته در صورتی که تاندون به طور کامل پاره شده باشد، تنها راه درمان، فقط جراحی است. با این وجود در اغلب موارد، حتی در صورتی که تاندون به طور کامل پاره شده باشد نیز، درمان این آسیب موفقیت‌آمیز بوده و نتایج بسیارخوبی به همراه دارد.

علائم پارگی تاندون زانو

زمانی که تاندون کشکک زانو دچار پارگی می‌شود، اغلب صدایی در اثر این پارگی شنیده خواهد شد و این صدا اولین علامت پارگی تاندون است. از علائم دیگر این عارضه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود

  • عدم توانایی در راست کردن زانو
  • کبودی، درد و تورم در جلوی زانو
  • مشکل در راه رفتن به علت خمیدگی زانو و احساس درد
  • قرار گرفتن کشکک زانو (پاتلا) بالاتر از محل طبیعی خود
  • حساسیت به لمس

تشخیص پارگی تاندون کشکک زانو

بهترین فوق تخصص جراحی زانو در اصفهان با معاینه بیمار، رادیوگرافی ساده و در صورت نیاز درخواست MRI می‌تواند پارگی تاندون کشکک را تشخیص دهد.

درمان پارگی تاندون کشکک زانو به چه صورت است؟

اگر تاندون به طور کامل پاره شده باشد، تنها روش درمان جراحی است. این افراد ترجیحاً باید هرچه سریعتر تحت عمل جراحی قرار گیرند. اگر درمان پارگی تاندون به وسیله عمل جراحی در زمان مناسب انجام شود،جراح زانو به طور مؤثرتری قادر خواهد بود عملکرد زانو را بازگرداند و از کوتاه شدن و آسیب دیدگی‌های تاندون جلوگیری نماید.دزانو،جراح زانو،جراحی زانو،فوق تخصص

بیشتر بخوانید  جراحی استئوتومی در اصفهان
عمل جراحی زانو،تورم زانو،زانودرد،زانو درد اصفهان،بهترین فوق تخصص زانو،بهترین دکتر ارتوپد ایران
عمل جراحی زانو، تورم زانو، زانودرد، زانو درد اصفهان، بهترین فوق تخصص زانو، بهترین دکتر ارتوپد ایران

جراحی زانو،متخصص جراحی زانو،آرتروسکوپی،ارتروسکوپی،تعویض مفصل زانو،ارتروپلاستی،توتال نی،توتال هیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + نوزده =